top
Image Alt

Ekshumacje

Ekshumacja polega na wydobyciu szczątków osoby, która została pochowana w grobie ziemnym. Powodem, dla którego dokonuje się tej procedury może być wygaśnięcie prawa do grobu po upływie określonego czasu (zazwyczaj jest to 20 lat), gdy rodzina nie podejmuje decyzji o uiszczeniu opłaty na kolejny czas. W niektórych przypadkach ekshumacja jest konsekwencją wykonania nakazu prokuratury lub sądu. Większość jednak zleceń na ekshumację motywowana jest pragnieniem przeniesienia ciała lub szczątków osoby zmarłej do grobu rodzinnego na innym cmentarzu bądź w innej miejscowości – aby także w ten sposób była pewność zapewnienia opieki nad grobem.

 

ekshumacje

 

Zakład Pogrzebowy Credo w Sopocie zapewnia Państwu wszechstronną pomoc w kompleksowym przeprowadzeniu ekshumacji. Dbamy o przygotowanie i uzyskanie wszystkich dokumentów, a także – co najważniejsze – troszczymy się o przeprowadzenie tej procedury z zachowaniem wszystkich przepisów, a zarazem bardzo dyskretnie.

Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc zarówno przy ekshumacjach w trybie zwykłym – które mogą obywać się od 16 października do 15 kwietnia – jak i w trybie nadzwyczajnym. Wykonujemy je nie tylko na terenie wszystkich cmentarzy w Gdańsku i całym Trójmieście, ale wszędzie, gdzie zajdzie taka potrzeba.

W celu uzyskania bliższych informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 606-650-016