top
Image Alt

Wybór kwiatów na pogrzeb w porze jesienno-zimowej

Będąc w okresie żałoby pragniemy oddać hołd i należyty szacunek osobie zmarłej, tradycją jest przyniesienie kwiatów na ceremonie pogrzebową. W tak wyjątkowo smutnym czasie, rodzina zmarłego staje przed wieloma ciężkimi wyborami, jednymi z nich jest wybranie odpowiednich kwiatów na pogrzeb.

Wybór kwiatów jest kwestią indywidualną, natomiast w porze jesiennej i zimowej należy głównie postawić na ich praktyczność i funkcjonalność. Najczęściej osoby pogrążone w żałobie wybierają chryzantemy, które symbolizują wieczność i śmierć, oraz lilie oznaczające czystość i niewinność. Z tego powodu to właśnie Credo dała nazwę naszemu zakładowi pogrzebowemu.

Najbardziej praktycznym wyborem przy takim ochłodzeniu są goździki, są to najtrwalsze cięte kwiaty, które w zależności od wybranego koloru symbolizują miłość, hołd i pamięć oraz wrzosy, które wyrażają symbol przemijania. Następnym doskonałym wyborem na zimniejszą aurę są hortensje, które rozkwitają bardzo długo.

Sztuczne kwiaty na pogrzeb zimą?

Idealnym rozwiązaniem na chłodne dni są sztuczne kwiaty, które najczęściej wyglądają bardzo realistycznie i cieszą się takim dużym powodzeniem jak żywe kwiaty. Sztuczne kwiaty są najczęściej wykonane z takich tworzyw jak:

-poliester: jest to materiał ogólnodostępny w wielu kolorach, odcieniach, który nie ulega odkształceniom.

-lateks: kwiaty są najczęściej tworzone z papieru lub jakiegoś innego materiału, ale pokryte są powłoką, dzięki której np. nie jest przepuszczany deszcz i nie psuje się nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych.

-plastik: jest to najtrwalsze tworzywo, które naturalnie wpasowuje się w kompozycje z innymi roślinami.

Kolory kwiatów na pogrzeb

Osoby, które niedawno doznały bardzo ciężkiej straty, nie tylko stoją przed wyborem rodzaju kwiatów, a również koloru. Najczęściej wybieranymi barwami są kolory białe, kremowe, jasnoróżowe lub w odcieniach błękitu, niejednokrotnie zdarza się, że rodzina decyduje się na czerwień, którą określa się miłość i wieczną pamięć.

Należy jednak pamiętać, iż istnieje wiele form wykonania, do głównych z nich zalicza się:

-wieniec pogrzebowy najczęściej skomponowana jest z kwiatów w stonowanych kolorach, spiętych wstążką oraz posiada spersonalizowaną dedykacje na szarfie. Najczęściej niesiona jest przez osoby najbliższe zmarłego.

-dekoracja trumny najczęściej składa się z kwiatów i liści na drutach, ułożona jest w taki sposób, aby zwisała po bokach trumny.

-kompozycja specjalny układ kwiatów, wykonany jest na podkładzie o konkretnym spersonalizowanym kształcie i formie.

-wiązanka jest to forma wybierana raczej przez osoby dalsze, ze względu na skromniejszy wygląd w stosunku do wieńca pogrzebowego.

-bukiet jest to klasyczna forma kwiatowa i najmniejszą objętościowo.