top
Image Alt

Pogrzeby świeckie

Śmierć bliskiej osoby to trudny moment, wiążący się z bólem i niepewnością. Ważne jest jednak, aby w tych chwilach uczynić wszystko, aby godnie pożegnać zmarłego. Ostatnie pożegnanie służy bowiem uczczeniu pamięci tych, którzy odeszli i  jest szansą dla tych, dla których zmarły był bliski, aby wyrazić swoją wdzięczność za jego życie. Dzieje się to podczas ceremonii żałobnej, która może mieć również charakter świecki.

Pogrzeb świecki to uroczystość, która odbywa się najczęściej, gdy zmarły za życia wyznawał światopogląd laicki i życzył sobie takich właśnie świeckich uroczystości żałobnych, albo gdy – z różnych względów – ceremonia religijna nie może się odbyć.

 

pogrzeby świeckie

 

Pogrzeby świeckie to za każdym razem ogromne przeżycie dla ich uczestników. Pozwalają na złożenie hołdu osobie zmarłej, a także przywołaniu wspomnień z jej życia, aby pamięć o tej bliskiej osobie mogła przetrwać na długi czas. Dzieje się to podczas uroczystości, nad przebiegiem której czuwa Mistrz Ceremonii Żałobnej.

Zakład Pogrzebowy Credo z Sopotu od samego początku istnienia wspiera swoich Klientów w kompleksowej organizacji uroczystości żałobnych o charakterze świeckim. Współpracujemy z cenionymi Mistrzami Ceremonii. Czynimy wszystko, aby pogrzeby świeckie, które przygotowujemy, były nie tylko godne, ale i piękne.