top
Image Alt

Prostowanie pomnika – na czym to polega?

prostowanie grobu

Niestety nic nie jest wieczne, również na cmentarzu nawet najdroższe pomniki mogą ulegnąć przechyleniu lub zapadnięciu. Powodów może być wiele, ale efekt jest jeden – nieestetycznie wyglądający nagrobek. W przypadku niewielkich przechyleń można samodzielnie spróbować go naprostować. Niestety takie działania są dosyć ryzykowne i istnieje duża szansa, że w niedługim czasie pomnik znów się zapadnie. 

Zakład Pogrzebowy Credo w Sopocie w swojej ofercie posiada prostowanie pomnika. Jest to usługa, dzięki której nawet najbardziej zapadnięte pomniki mogą ponownie wyglądać estetycznie. Aby efekt był długotrwały, a pomnik więcej się nie przechylał, dobrze jest zdecydować się na usługę oferowaną przez zakład pogrzebowy Credo. Pracownicy domu pogrzebowego w Gdańsku wykonają prostowanie pomnika w kilku etapach, które zagwarantują, że pomnik nie będzie opadać przez długie lata. W przypadku bardzo zapadniętych grobów nie wystarczy tylko samo naprostowanie pomnika. W takiej sytuacji należy zdemontować pomnik. 

Proces prostowania pomnika 

Pracownicy zakładu pogrzebowego Credo w Sopocie demontują pomnik. Następnie oczyszczają elementy ze zbędnego cementu. Bardzo istotnym elementem jest dosypanie gruntu i nawiezienie ziemi, aby uzupełnić powstający dół. Kolejną czynnością jest utworzenie nowej podstawy między pomnikiem a gruntem. Dzięki temu nagrobek będzie stabilny. W ostatnim etapie ponownie montuje się nagrobek

Takie działanie wymaga odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia. 

Odpowiednio naprostowany nagrobek będzie stabilny, a estetyka nagrobku zostanie przywrócona, dzięki czemu miejsce spoczynku ponownie będzie wyglądać godnie.