top
Image Alt

Oprawa muzyczna

Każdy pogrzeb jest niepowtarzalną uroczystością, która przebiega tak, aby w jak najdobitniejszy sposób podkreślić indywidualność zmarłej osoby. To właśnie w tym celu rodzina zmarłego, kierując się jego wolą, prośbami lub znając jego upodobania dobiera poszczególne usługi pogrzebowe oraz inne elementy, które decydują o ostatecznym kształcie całej ceremonii.

 

oprawa muzyczna pogrzebu

 

Wśród takich usług pogrzebowych, które mają ogromne znaczenie w przebiegu uroczystości, jest także oprawa muzyczna. Dziś muzyka jest obecna podczas większości nabożeństw pogrzebowych. W trakcie pogrzebów religijnych standardem jest towarzyszenie im organisty, akompaniującego na organach. Zdarzają się jednak także, że w ceremoniach żałobnych biorą udział rozbudowane grupy wokalno-instrumentalne.

Muzyka, która towarzyszy przebiegowi pogrzebu podkreśla wyjątkowy charakter tej ceremonii. Zakład Pogrzebowy Credo z Sopotu, współpracując od lat z wieloma cenionymi muzykami z Pomorza, jest w stanie zagwarantować Państwu uroczystą oprawę uroczystości pogrzebowych – tak w kościele, jak w kaplicy przedpogrzebowej oraz przy grobie. Prosimy o przedstawienie nam Państwa życzeń i oczekiwań, a obiecujemy, że postaramy się je spełnić.