top
Image Alt

Pogrzeby w Sopocie na cmentarzu przy ulicy Malczewskiego

Pogrzeby Cmentarz Malczewskiego: CREDO

Cmentarz jest miejscem, w którym spoczywają nasi najbliżsi. To właśnie tam udajemy się, aby zapalić symboliczne światełko na ich grobie i wspomnieć naszych przyjaciół lub krewnych. W Sopocie tym miejscem jest cmentarz przy ulicy Jacka Malczewskiego.

Cmentarz Komunalny i Cmentarz Katolicki w Sopocie

Cmentarz Komunalny w Sopocie powstał w 1878 roku i z samego początku miał być nekropolią ewangelicką. To jednak uległo zmianie na przestrzeni lat i po drugiej wojnie światowej stał się cmentarzem komunalnym. Na terenie cmentarza można obejrzeć wiele zabytkowych pomników. Przykładem może być tutaj kaplica grobowa rodziny von Herbst, która wzorowana jest na stylu gotyckim.

Przy ulicy Jacka Malczewskiego niedaleko cmentarza komunalnego mieści się również Cmentarz Katolicki. Nekropolia ta mieści się na 6 ha i przynależy do parafii „Gwiazda Morza” w Sopocie. Niedaleko tych nekropolii, również przy ulicy Jacka Malczewskiego, można odwiedzić nieczynny już cmentarz żydowski, który od 1983 roku został wpisany do rejestru zabytków. W tych latach również cmentarz został poddany rewaloryzacji.

Na obu czynnych cmentarzach w Sopocie przy ulicy Jacka Malczewskiego odbywają się regularnie uroczystości pogrzebowe organizowane przez zakład pogrzebowy Credo.

fot. Rafał Peplinski | źródło: Wikipedia

Zakład Pogrzebowy Sopot Malczewskiego

Zakład pogrzebowy w Sopocie Credo dba o godną organizację uroczystości pogrzebowych. Dlatego w dniu spotkania z rodziną w biurze ustalone zostają wszystkie szczegóły organizacyjne, w tym:

  • data i godzina pogrzebu,
  • rodzaj pochówku (kremacyjny, tradycyjny),
  • charakter pogrzebu (świecki lub wyznaniowy),
  • oprawę.

Zakład pogrzebowy Credo przejmie na siebie wszystkie obowiązki cmentarne i urzędowe. Odciąży rodziny w tym trudnym czasie i zorganizuje godne ostatnie pożegnanie, które odbędzie się dokładnie tak, jak oczekuje tego najbliższa rodzina osoby zmarłej. Na życzenie klientów może zostać zorganizowany kondukt żałobny, oprawa muzyczna i florystyczna oraz transport uczestników z kościoła na cmentarz. Organizacja pogrzebu w Sopocie wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy, którą dysponują pracownicy zakładu Credo. Dzięki temu wszystko przebiegnie wzorowo, a uroczystość ostatniego pożegnania odbędzie się w godnej atmosferze.

Całodobowa pomoc

Z pracownikiem zakładu pogrzebowego Credo można kontaktować się przez całą dobę pod numerem telefonu 888 550 860. Pracownik zakładu zorganizuje eksportacje zmarłego do chłodni oraz udzieli wszystkich informacji dotyczących organizacji uroczystości pogrzebowej.