top
Image Alt

Pogrzeby dzieci

Śmierć dziecka dla rodziców jest bardzo ciężkim i bolesnym momentem. Pogrzeb dzieci w pewnym stopniu różni się od tego dla dorosłych.

Zakład pogrzebowy Credo posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebu dla dzieci. Są to zarówno ceremonie starszych dzieci jak i tych utraconych podczas ciąży. Dbamy o organizację pożegnania zgodnego z wolą rodziców, o wyjątkowej symbolice i z troską o uszanowanie silnego uczucia miłości rodzicielskiej.


Organizacja pogrzebu dziecka

Pracownicy firmy Credo dołożą wszelkich starań, aby pogrzeb przebiegł godnie. W miarę możliwości odciążymy rodziny w formalnościach urzędowych. Niestety zdobycie niektórych dokumentów może wymagać obecności rodzica.

 Rodzice zobowiązani są do dostarczenia:
– aktu zgonu, który wystawia Urząd Stanu cywilnego. Śmierć dziecka należy zgłosić do 3 dni od dnia zgonu, natomiast gdy nastąpiła śmierć w skutek choroby zakaźnej należy zgłosić to w ciągu 24 godzin.
– karty zgonu, którą wystawia lekarz lub, gdy śmierć nastąpiła w szpitalu to karta wystawiana jest przez lekarza oddziału szpitalnego. W momencie, gdy doszło do poronienia rodzice otrzymują kartę martwego urodzenia dziecka.

Zakład pogrzebowy Credo dokłada wszelkich starań, aby rodzina mogła w spokoju oddać się żałobie i zawsze stara się dopasować do oczekiwań i możliwości finansowych rodziny w tym wyjątkowo bolesnym okresie.